Názory

TOP 5 momentů 34. kola Premier League

Crystal Palace roznesl West Ham na kopytech, Liverpool proti Fulhamu opět spasily krásné góly a Nottingham šokoval bezprecedentní stížností. Čtyřiatřicáté kolo nabídlo výhry favoritů, záchranářské souboje plné branek i kontroverzní momenty.

TOP 5 momentů 34. kola Premier League
Jáchym Pivovar Jáchym Pivovar 22. dubna 2024, 13:23 Fotbal

1. Ezeho nůžky

Po překvapivé výhře na Anfieldu si Crystal Palace smlsl i na dalším soupeři unaveným Evropou. West Ham v Selhurst Parku naprosto nezvládl začátek zápasu a byl náležitě potrestán.

O čtyřgólovou nálož v úvodní půlhodině se postaralo především nebezpečné trio Olise - Eze - Mateta. A zvláště trefa druhého jmenovaného stála za to, když se pětadvacetiletý Angličan blýskl akrobatickým zakončením. Stylovějším způsobem už snad balon „dorazit” do odkryté brány nejde.

2. Trossardovo bodlo

Pár dnů po náročném duelu v pohárové Evropě naopak neklopýtl Arsenal. Proti Wolves si sice svěřenci Mikela Artety příliš velkých šancí nevytvořili, „Kanonýry” však stejně jako už několikrát v této i minulé sezoně zachránila trefa Leandra Trossarda.

Belgický univerzál ukázal, že dokáže improvizovat i v zakončení. Balon na dlouhou nohu totiž musel napálit bodlem, přesto svou střelu namířil od tyče přesně do šibenice. V samotném závěru sice ještě přidal pojistku kapitán Martin Odegaard, byl to ale Trossard, který se zasloužil o alespoň dočasný návrat Arsenalu na špici tabulky.

3. Krásné branky Liverpoolu

Vymetené šibenice, to je specialita Trenta Alexandera-Arnolda. Zvláště pak z přímého kopu. Pravý bek Liverpoolu se o víkendu trefil poprvé od prosince, kdy shodou náhod skóroval právě proti Fulhamu. Pětadvacetiletý Angličan mimochodem v daném zápase také otevřel skóre přímým kopem, byť se balon za čáru dostal až od hlavy Bernda Lena.

V neděli Alexander-Arnold pomoc brankáře Fulhamu nepotřeboval. A Liverpoolu zase tentokrát stačily na zdolání „Cottagers” jen dvě krásné branky zpoza vápna. Tu rozhodující si připsal Ryan Gravenberch, který zaznamenal vůbec svůj první gól v Premier League.

4. Demolice Lutonu

Tento ligový víkend byl vzhledem k souběžně hraným pohárovým utkáním především o záchranářských soubojích. Jeden z nich sehrál Luton s Brentfordem. „Kloboučníci” si doma možná na „Včely” ze západního Londýna věřili, vždyť na Kenilworth Road dokázali potrápit i ty největší kluby Premier League. Tentokrát to však nevyšlo.

Domácí ve 24. minutě zaskočil Yoane Wissa, který zpoza vápna překvapivě vystřelil z první a namířil svůj projektil přímo do horního rohu brány. Nejlepší střelec Brentfordu v této sezoně následně přidal i druhou trefu. Hosté nakonec nečekaně deklasovali „Hatters” 5:1 a pravděpodobně se definitivně vzdálili nebezpečí sestupu. Narozdíl od Lutonu.

5. Rozzuřený Nottingham

Záchranářský souboj nevyšel ani Nottinghamu Forest, svěřenci Nuna Espírita Santa padli na hřišti Evertonu. Hosté se však s porážkou rozhodně nesmířili. Jen pár minut po konci utkání Nottingham publikoval na sociální sítí X bezprecedentní vyjádření, ve kterém si stěžuje na tři neodpískané penalty.

Takovou stížnost ze strany klubu Premier League nezažila. Vždyť věta „naše trpělivost byla zkoušena už několikrát” zní skoro jako výhružka. Napsal snad rozzuřený příspěvek sám svérázný majitel Nottinghamu Evangelos Marinakis? Nebo mu to poradil bývalý uznávaný rozhodčí, dnes poradce klubu, Mark Clattenburg?

Pravdou ale je, že přinejmenším dvě penalty hosté kopat měli. Navíc to není poprvé, kdy byly „The Tricky Trees” v této sezoně poškození chybou rozhodčího. A jejich rozčarování se tak částečně dá pochopit.

Autor: Jáchym Pivovar 22. dubna 2024, 13:23 Fotbal