koláž fotbalistů

Hraj Fantasy Premier League

Fantasy Premier League je virtuální hra, ovšem založená na skutečném dění v anglické nejvyšší fotbalové lize. Fantasy liga se odehrává na stránkách Premier League, kde si v sekci Fantasy můžete bezplatně zřídit účet a stát se manažerem vlastního celku Premier League.

Pro nejúspěšnější hráče celosvětové soutěže připravili Premier League a její partneři hodnotné ceny, včetně lístků na nejsledovanější fotbalovou ligu světa. Přečtěte si důležité tipy do začátku.

Přidat se do Fantasy Premier League Pravidla Fantasy Premier League
 
míč

Pravidla virtuální ligy

Smyslem hry je získat od svých svěřenců co nejvíc bodů, které se rozdávají podle toho, jak se fotbalistům a jejich týmům daří ve skutečných utkáních Premier League, zda vstřelí gól, připíšou si asistenci, udrží čisté konto nebo dostanou žlutou kartu. Body se přičítají i odečítají. Jako manažer vybíráte kapitána a jeho zástupce. Kapitánovo skóre se v každém kole zdvojnásobí. Pokud ale dotyčný hráč k zápasu nenastoupí, dvojnásobek bodů se počítá jeho asistentovi. Pokud se na hřišti, byť na minutu, neobjeví ani jeden, máte s bonusem smůlu.

Máte k dispozici virtuální rozpočet 100 milionů liber, který nesmíte překročit. Vaše sestava čítá 15 fotbalistů – 2 brankáře, 5 obránců, 5 záložníků a 3 útočníky. Z jednoho klubu Premier League smíte v jednu chvíli vlastnit maximálně 3 hráče.

Ceny fotbalistů jsou během sezóny pohyblivé. Jsou nastavené podle kvality daného hráče, jeho výkonů v sezóně a podle zájmu či nezájmu hrajících manažerů. Nejdražším hráčem je v současnosti nejproduktivnější hráč ročníku Mohamed Salah z Liverpoolu. Musíte umět hledat úspory – na sestavu čistě z hráčů Manchesteru City, Liverpoolu, Chelsea a Tottenhamu vám nezbydou peníze.

Z 15 hráčů mužstva před každým kolem Premier League vybíráte základní sestavu tvořenou 11 fotbalisty. Zbylá čtveřice je připravená na lavičce. Základní sestava musí mít jednoho brankáře, alespoň tři obránce, tři záložníky a jednoho útočníka. Rozestavení je pak čistě na vás. V úvahu připadají varianty 3-4-3, 3-5-2, 4-3-3, 4-4-2, 4-5-1, 5-2-3, 5-3-2 a 5-4-1.