Názory

TOP 5 momentů 27. kola Premier League

Souček fantasticky rozhodl, hrdinou se stal také Núňez a raketu Rashforda zastínil famózní Foden. Sedmadvacáté kolo Premier League přineslo mnoho závěrečných zvratů i krásných branek!

TOP 5 momentů 27. kola Premier League
Jáchym Pivovar Jáchym Pivovar 4. března 2024, 12:50 Fotbal

1. Pumelice Součka

„Jeden z nejhezčích gólů mé kariéry,” rozplýval se po zápase Tomáš Souček. A není divu, branka kapitána české reprezentace byla jako z říše snů. Ideální zpracování, perfektně trefený halfvolej šajtlí a k tomu vymetená šibenice. To vše v první minutě závěrečného nastavení za nerozhodného stavu. Součkův šestý gól v této sezoně Premier League stál opravdu za to a West Ham díky němu na půdě Evertonu uhájil sedmou příčku v tabulce.

2. Wissovy nůžky

Výstavní trefu si během uplynulého víkendu připsal také Yoane Wissa. Útočník Brentfordu rovněž doufal, že bude vítězná, když jeho famózní nůžky dlouho držely domácí „Bees” proti Chelsea ve vedení. Hosté se však přece jen zmohli na odpověď a ze západolondýnského duelu vytěžili alespoň bod. Dalšímu zklamání svých fanoušků však rozhodně nezabránili.

3. Nevyzpytatelný Núňez

To příznivci „The Reds” jsou spokojeni. Ne, že by Liverpool předvedl na hřišti Nottinghamu Forest zrovna oslnivý výkon, tři body si ale odvezl. V posledních vteřinách závěrečného nastavení mu je zařídil Darwin Núňez. Gólu sice předcházelo kontroverzní rozhodnutí sudího Paula Tierneyho, který údajně chybně udělil míč hostům. Bývalý rozhodčí Mike Dean to dokonce označil za monumentální chybu. Tím spíš, že následná hlavička vytáhlého Uruguayce zajistila, že mužstvo Jürgena Kloppa zůstává i po tomto kole na špici tabulky.

4. Další trefy Watkinse

Své místo v tabulce si upevnila také Aston Villa. I ta měla na hřišti sestupem ohroženého soupeře namále. S Lutonem si ale nakonec poradila, největší zásluhu na vítězství měl Ollie Watkins. Ten si připsal dvě úvodní trefy a na kontě má tak v této sezoně už 16 ligových zásahů, čímž navýšil svůj osobní rekord. Přidejme k tomu 10 asistencí a z kanonýra „Villans” je momentálně nejproduktivnější hráč Premier League. Kdo by to na začátku sezony řekl.

5. Famózní Foden

Přírůstek do sbírky nejkrásnějších branek manchesterského derby. Víc ale asi dalekonosná rána Marcuse Rashforda neznamenala. A to přesto, že v úvodu očekávaného šlágru možná u některých diváků (zejména fanoušků „Red Devils") vzbudila naději ve vyrovnanější průběh duelu.

Bitva o Manchester ale nakonec naplnila očekávání. Ovládlo ji dominantní City. A Phil Foden, který nejprve další krásnou pumelicí zpoza vápna srovnal, aby nakonec vsítil i rozhodující branku.

Autor: Jáchym Pivovar 4. března 2024, 12:50 Fotbal