Názory

TOP 5 momentů 25. kola Premier League

Núňez ukázal sebevědomí, Arsenalu to šlape a Hojlund láme rekordy. Jaké fotbalové momenty zaujaly diváky Premier League tentokrát?

TOP 5 momentů 25. kola Premier League
Jáchym Pivovar Jáchym Pivovar 19. února 2024, 09:30 Fotbal

1. Sebevědomý muž

„That is a confident man!” Darwin Núňez sebevědomí neztrácí. A to i přes nespočet minel, které má v této sezoně na svém kontě. Někteří diváci na Brentford Community Stadium možná čekali další, když se v samostatném úniku Uruguayec rozhodl přelobovat 195 centimetrů vysokého Marka Flekkena. Odvážné zakončení však přineslo ovoce, balon krásně zapadl do sítě a Darwin úvodním gólem nastartoval další vítěznou jízdu The Reds. Ti budou jen doufat, že střídání jejich ofenzivního esa o poločasové pauze bylo čistě preventivní a v dalších zápasech jim Núňez chybět nebude.

2. Palič Haaland?

Kdo naopak tentokrát pálil šance jako na běžícím páse, byl Erling Haaland. Nejlepší kanonýr soutěže zaznamenal proti Chelsea devět střel, z toho ovšem jen dvě na bránu. Víc pokusů bez vstřelené branky si vytáhlý Nor v Premier League ještě nikdy nepřipsal. Nešlo navíc o malé šance, z téměř dvou očekávaných gólů Haaland nedal ani jeden. Manchester City tak poprvé v roce ztratil a norské superstar po zápase nebylo vůbec do zpěvu…

3. Suverénní Arsenal

To aktuálně druhý Arsenal si svou stoprocentní ligovou bilanci v novém roce stále drží. A co víc, jeho výkony jsou v posledních kolech takřka bezchybné. Opět to dokázal na půdě Burnley, kde dokonale zafungovala i symbióza Martina Odegaarda a Bukaya Saky. Dva nejproduktivnější hráči Gunners v této i minulé sezoně působí opět ve skvělé pohodě. A dokud to šlape jim, můžou Artetovci směle pomýšlet na titul.

4. Rychlík Neto

Křídelník, který je možná i kvůli častým zraněním trochu pod radarem. Když je ale Pedro Neto fit, jeho kvalit si nejde nevšimnout. Portugalec byl podobně jako nedávno na hřišti Chelsea jednou z klíčových postav Wolves při skalpu Tottenhamu. Po povedeném brejku totiž nahrál na vítězný gól Joaa Gomese. A připsal si už svou devátou ligovou asistenci v sezoně.

5. Rekordman Hojlund

Nejmladší hráč, který skóroval v šesti po sobě jdoucích zápasech Premier League. To je jedenadvacetiletý Rasmus Hojlund. Kdo by to byl ještě nedávno řekl, vždyť mladý útočník teprve o Vánocích prolomil čtrnáct zápasů trvající šňůru bez vstřelené ligové branky. Teď to naopak vypadá, že dánskému kanonýrovi stačí vystřelit a může se jít radovat. Proti Lutonu Hojlund zaznamenal vůbec své první dvougólové utkání v nejvyšší anglické soutěži. A zlomil u toho ještě pár dalších rekordů, když se postaral o nejrychlejší gól (po 36 vteřinách) a nejrychlejší vedení 2:0 (v 7. minutě) Manchesteru United ve venkovním zápase Premier League.

Autor: Jáchym Pivovar 19. února 2024, 09:30 Fotbal