Názory

Zlatý pár se opět spojí. Siniaková: Teď doufám, že budeme obě zdravé

Tenisové šampionky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, majitelky zlatých medailí z poslední olympiády v Tokiu, se po podzimním rozchodu nyní dohodly na spolupráci na blížících se hrách v Paříži. Siniaková oznámila novinu v rozhovoru pro CANAL+ Sport na turnaji v Římě.

Tenisové šampionky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková
Zdroj: Siniaková a Krejčíková na olympiádě v Tokyu
Karel Knap Karel Knap 10. května 2024, 15:19 Tenis

Posbíraly spolu sedm grandslamových titulů. Před třemi lety získaly první české tenisové zlato. Po minulé sezoně si ovšem daly pauzu a do té současné si našly nové parťačky. Siniaková, která dočasnou rozluku navrhla, nastupovala s Australankou Storm Hunter, a Krejčíková utvořila dvojici s Němkou Laurou Siegemund.

Gigantické akce s pěti propletenými kruhy ve znaku se společně mohou zúčastnit pouze hráčky stejné národnosti. Krejčíková už dříve naznačila, že by se opětovnému spojení nebránila. A že čeká na výzvu od Siniakové.

„Míček je teď na Katčině straně,“ pravila Krejčíková pro televizní stanici CANAL+ Sport minulý měsíc ve Stuttgartu. „Iniciativa té naší přestávky vzešla od ní. Myslím si, že je na ní, aby iniciovala taky naše spojení. Já jsem jednání otevřená a ona to ví.“

Na nedávném turnaji v Madridu se obě Češky setkaly a plácly si. Zjevně si uvědomují, jaká šance na další úspěch se před nimi rozprostírá. V pavouku se jistě zařadí mezi hlavní favoritky. Pro sportovní fanoušky a celou národní olympijskou výpravu je to znamenitá zpráva.

„Všichni očekávali, že budeme hrát spolu, tak můžu potvrdit, že to tak bude,“ pronesla Siniaková v pátek odpoledne do mikrofonu CANAL+ Sport v římském Foru Italicu. „Teď doufám, že budeme obě fit. Moc rády budeme spolu obhajovat zlato.“

Vzkříšení dua K+S by tak mohlo zhatit jen nějaké zranění či nemoc. Krejčíková se shodou okolností před několika dny ze zdravotních důvodů odhlásila z římské tisícovky. Siniaková zatím neprozradila, zda spolu stihnou nějakou generálku, nebo v červenci v areálu Rolanda Garrose naskočí bez přípravy.

„Uvidíme. Byla bych ráda, kdybychom spolu zvládly nějaký zápas před Paříží. Ale nevadilo by, kdyby se to nepovedlo. Nestalo by se to poprvé,“ řekla.

Autor: Karel Knap 10. května 2024, 15:19 Tenis