Názory

Smíření zlatého páru? Rozhodne se brzy. Záleží na Katce, říká Krejčíková

Před třemi lety v Tokiu v deblu vybojovaly pro samostatné Česko první tenisové olympijské zlato. Na grandslamech spolu posbíraly sedm trofejí. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou se však loni na podzim rozešly. Před blížícími se hrami v Paříži ovšem zvažují opětovné spojení.

Smíření zlatého páru? Rozhodne se brzy.
Karel Knap Karel Knap 18. dubna 2024, 12:18 Tenis

V zákulisí se už nějakou dobu špitalo o osobních neshodách mezi dvěma výraznými postavami WTA Tour, než pak v listopadu při BJK Cupu v Seville oznámila Siniaková, že se chvílemi takřka nepřemožitelná dvojice aspoň dočasně rozdělí.

„Chtěla jsem změnu. Posunout se a možná i zlepšit. Nabrat jinou atmosféru,“ vysvětlila. Sama pak na turnajích začala nastupovat s Australankou Storm Hunter. Krejčíková se dohodla s Němkou Laurou Siegemund.

Hunter si ovšem minulý týden při tréninku na utkání BJK Cupu v Brisbane přetrhla achilovku, což ji odsuzuje k dlouhé pracovní neschopnosti. Marodit by měla nejméně čtyři až šest měsíců.

Krejčíková se Siegemund v úterý postoupily do čtvrtfinále halového klání ve Stuttgartu. „Jsem spokojená. Na to, že jsme letos spolu hrály úplně poprvé, tak jsme zatím měly dobré výsledky,“ řekla v rozhovoru pro CANAL+ Sport.

Na otázku ohledně oprášení spolupráce se Siniakovou poznamenala: „Míček je teď na Katčině straně. Iniciativa té naší pauzy vzešla od ní. Myslím si, že je na ní, aby iniciovala taky naše spojení. Já jsem jednání otevřená a ona to ví.“

Siniaková se v současnosti připravuje v Madridu na tradiční turnaj WTA 1000 a na dotaz CANAL+ Sport ohledně vzkříšení dua K+S odpověděla: „V blízké době se potkáme a promluvíme si mezi čtyřma očima. Pak vydáme nějaké prohlášení.“

Autor: Karel Knap 18. dubna 2024, 12:18 Tenis