Názory

CANAL+ získal televizní práva na turnaje ženského tenisového okruhu WTA v České republice a na Slovensku

CANAL+ Group a Ženská tenisová asociace (WTA) s potěšením oznamují exkluzivní vysílání Hologic WTA Tour na kanálech CANAL+ v České republice a na Slovensku.

CANAL+ získal televizní práva na turnaje WTA
Jiří Hošek Jiří Hošek 22. listopadu 2023, 16:00 Tenis

Od ledna 2024 až do roku 2028, tedy po dobu minimálně 5 sezón, nabídne CANAL+ živé přenosy z turnajů WTA 1000 a WTA 500, vybraných turnajů WTA 250, a navíc také WTA Finals neboli populárního Turnaje mistryň. Vysílání bude zákazníkům dostupné prostřednictvím satelitní a internetové televize Skylink nebo streamovací služby CANAL+, která byla spuštěna na konci dubna 2023.

Atraktivitu pro české a slovenské diváky zvyšuje vysoké zastoupení domácích hráček a jejich úspěchy. K vidění budou zápasy grandslamových vítězek Markéty Vondroušové, Petry Kvitové a Barbory Krejčíkové, bývalé světové jedničky Karolíny Plíškové, finalistky Roland Garros 2023 Karolíny Muchové nebo deblistek Kateřiny Siniakové a Barbory Krejčíkové.

„O vysílací práva na okruh WTA jsme velmi stáli, a to z několika důvodů. Jedním je popularita tenisu v České republice a na Slovensku obecně a dalším až neskutečná úspěšnost českých hráček v posledních letech. Turnaje se navíc hrají prakticky po celý rok a v televizi je sleduje vysoké procento diváků, mezi nimiž je ve srovnání s většinou ostatních sportů mnohem vyšší podíl žen. Věříme, že tímto krokem dále zvýšíme atraktivitu sportovní nabídky CANAL+ a výrazně rozšíříme její záběr také mimo okruh fotbalových fajnšmekrů,“ říká Ladislav Řeháček, VP společnosti CANAL+ Luxembourg pro Českou republiku a Slovensko.

„S vynikajícími hráčkami, které rok co rok soutěží na špičce našeho sportu, včetně mnoha z České republiky a Slovenska, nepochybujeme, že diváky CANAL+ čekají na Hologic WTA Tour vzrušující sezóny akcí,“ uvedla WTA Ventures CEO Marina Stortiová. "Jsme nadšeni ze smlouvy se společností CANAL+ na příštích pět sezón, protože rozšiřuje svou působnost v tenise a odhodlání zviditelnit ženské sporty. “

CANAL+ již své redakční know-how prokázal velmi dobře hodnoceným vysíláním nejvyšší anglické fotbalové soutěže, Premier League: všechny zápasy živě s českým nebo slovenským komentářem, doprovodné pořady, příspěvky z probíhajících zápasů na sociálních sítích včetně videí téměř v reálném čase, řada zajímavých hostů v televizních diskusích i spolupráce s řadou odborníků včetně bývalého hráče Manchesteru United a české legendy Karla Poborského nebo Vladimíra Šmicera.

CANAL+ odemyká další skvělé sportovní příběhy.

Autor: Jiří Hošek 22. listopadu 2023, 16:00 Tenis