Názory

A teď hurá do Evropy!

Špičkový ženský tenis má za sebou kolosální turnaje v Indian Wells a Miami a nyní se dámy s raketou postupně přesouvají do Evropy. Na CANAL+ Sport budou v dubnu k vidění hlavně podniky ve Stuttgartu a Madridu.

A teď hurá do Evropy!
Karel Knap Karel Knap 9. dubna 2024, 17:30 Tenis

Po prestižních březnových amerických akcích, které společně tvoří takzvaný Sunshine Double, se tenisová karavana jen zlehka nadechne, než znovu vyrazí do další oázy. Na jaře ji každý rok čeká stěhování přes Atlantik na evropskou antukovou šňůru.

Nejvýznamnějšími dubnovými událostmi na WTA Tour jsou klání ve Stuttgartu a Madridu. Přímé přenosy z obou míst samozřejmě nabídne fanouškům CANAL+ Sport.

Do Německa vyrazí v polovině měsíce z Prahy štáb, jehož ozdobami budou bývalé hvězdy a současné expertky Lucie Šafářová s Klárou Koukalovou. Divácí se mohou těšit na živá studia před zápasy i po nich a na exkluzivní rozhovory s českými hráčkami i světovými hvězdami.

Šafářová se v současnosti zároveň připravuje na svůj profesionální comeback. Ohlásila ho na CANAL+ Sport v pořadu Advantage, při zábavném i dojemném rozhovoru s kamarádkou Bethanií Mattek-Sands. Právě s ní v létě znovu utvoří populární Team Bucie. Ovšem ve Stuttgartu se ještě spíš než rakety chopí mikrofonu.

Porsche Tennis Grand Prix provází znamenitá pověst. Díky svému štědrému sponzorovi i zkušeným organizátorům zahrnuje tenistky pozorností a luxusem. V kalendáři má označení „pouze“ WTA 500, nicméně pokaždé se může chlubit skvělým obsazením.

V letech 1978 – 2006 se turnaj pořádal na jižním stuttgartském předměstí ve Filderstadtu, šestkrát ho na tvrdém povrchu ovládla česká rodačka Martina Navrátilová. Posledních sedmnáct ročníků se konalo v Porsche Areně. Od jara 2009 se hraje na antuce.

V nedávné minulosti si trofej pro šampionku i sportovní vůz od hlavního partnera akce odvezly Češky – Karolína Plíšková (2018) a Petra Kvitová (2019). Loni a předloni triumfovala Polka Iga Šwiatek. 

Další významnou dubnovou zastávkou WTA Tour je Madrid, kde na proslulé „tisícovce“ třikrát slavila vítězství Petra Kvitová (2011, 2015, 2018). Dva z posledních tří ročníků na stadionu zvaném „La Caja Mágica“ patřily Bělorusce Aryně Sabalence.

Také odtud připravuje CANAL+ Sport seriál přímých přenosů zaměřený na české tenistky.

Autor: Karel Knap 9. dubna 2024, 17:30 Tenis