Názory

Start vysílání francouzské ragbyové ligy Top 14

Sportovní stanice CANAL+ Sport zařazuje do vysílání elitní francouzský šampionát Top 14 Rugby.

Start vysílání francouzské ragbyové ligy Top 14
Jiří Hošek Jiří Hošek 15. dubna 2024, 10:30 Rugby

Čím je pro fotbalisty anglická Premier League, tím je pro ragbisty elitní francouzský šampionát Top 14! Ten se hraje už od roku 1892. Vítěznou trofej, Brennusův štít, pozvedlo nejčastěji nad hlavu Toulouse, které je i letos obhájcem titulu. V jeho dresu září francouzští reprezentanti Dupont, Ntamack nebo Ramos. V prestižní lize se to hemží i reprezentanty Anglie, Walesu nebo Jihoafrické republiky. Nic není předem jasné - v Top 14 může kdokoli porazit kohokoli! 9. června končí dlouhodobá základní část, po níž následuje tříkolové play-off završené velkým finále dvou nejlepších celků.

Na obrazovkách hlavního programu CANAL+ Sport se můžete až do konce základní části těšit vždy na nejlepší zápas kola hraný v neděli od 21:05. Divákům pak nabídneme rovněž všechna utkání vyřazovací části. Chybět nebude ani zpravodajský magazín Top 14 mapující klíčové okamžiky posledního odehraného kola. K mikrofonu CANAL+ Sport usednou známá jména české ragbyové scény, jako Martin Kafka a Marek Švíř. Svými postřehy vysílání obohatí taky francouzský novinář žijící v Česku Guillaume Narguet.

Úvodní zápas svede v neděli 21. dubna od 21:00 dohromady ragbisty Union Bordeaux-Bègles, kteří bojují o postup do play-off, a ASM Clermont, jemuž v tabulce Top 14 patří 11. příčka.

Autor: Jiří Hošek 15. dubna 2024, 10:30 Rugby