Názory

Datazóna přináší nový rozměr sledování Premier League

Libujete si ve fotbalových datech? Premier League přichází s revoluční diváckou novinkou s názvem DATAZÓNA a CANAL+ Sport Vám ji od nové sezony (každé kolo) exkluzivně nabídne!

Datazóna - stream plný fotbalových dat
Martin Minha Martin Minha 13. srpna 2023, 11:00 Fotbal

Monitorování hráčů

Díky monitorování hráčů v přímém přenosu uvidíte mimo jiné naběhané kilometry jednotlivých fotbalistů nebo srovnání fyzické kondice obou týmů. Zjistíte také, kteří hráči mají oproti ostatním extrémní zrychlení a jakou maximální rychlost jsou na hřišti s balonem schopni vyvinout. Datoví analytici se ale zaměřují i na pohyb fotbalistů bez míče. Udělal při pokaženém útoku týmu chybu záložník nebo útočník? DATOZÓNA Vám nabídne odpověď.

Presink

Sledování dat v přímém přenosu zahrnuje i obrannou činnost. Kdo je nejvíce pressujícím hráčem týmu a jak úspěšné vypíchnutí míče pomohlo vstřelené brance? DATAZÓNA počítá úspěšné i neúspěšné defenzivní zákroky a při útočných akcí si všímá třeba i špatného postavení obránců.

Přihrávky

Unikátní přenosy plné statistik nabídnou i počet úspěšných přihrávek, konkrétní pasy navíc rozdělí do jednotlivých kategorií. Který hráč volí spíše dlouhé pasy do stran a kdo si libuje v krátkých přihrávkách uprostřed hřiště?

Zvykejme si i na nové pojmy. Například úspěšná progresivní přihrávka je ta, která míč přiblíží o 25 % směrem k soupeřově brance. Tedy v případě, že ji spoluhráč úspěšně zpracuje. I komentátoři CANAL+ Sport občas použijí slovní spojení “obránce byl vyřazen ze hry”. Ale kteří hráči v Premier League umí opravdu soupeře vyřadit ze hry?

DATAZÓNA v přůběhu zápasu počítá kolik fotbalistů soupeřova týmu konkrétní hráč opravdu ze hry vyřadil. Jde o počet bránících hráčů, kteří nezachytili gólovou přihrávku.

Další kategorií jsou pak přesné průnikové přihrávky mezi obránce, protože po některých padají důležité góly. Datový analytici si také všímají přesného postavení hráčů. Využívá tým správně meziprostory? Umí chytrými přihrávkami do kapsy zahrozit a své šance využít?

DATAZÓNA pracuje také s radarem hráčů, který uvidíte vždy v pravém dolním rohu své obrazovky. Díky tomu můžete přesně sledovat, jaké rozestavení tým využívá při bránění i při útoku.

Další inovací v rámci DATAZÓNY je měření rychlosti střely hráčů. Je jedno jestli střelecký pokus skončí v bráně soupeře nebo ne, v průběhu sezony zjistíte, který fotbalista má v Premier League doopravdy nejsilnější střelu.

Užijte si DATAZÓNU každé kolo anglické Premier League - začínáme v neděli 13. srpna v 17:30 šlágrem prvního kola mezi Chelsea a Liverpoolem na programu CANAL+ Sport 3.

Autor: Martin Minha 13. srpna 2023, 11:00 Fotbal